BAŞKAN ÖZKAN’DAN AÇIKLAMA

BAŞKAN ÖZKAN’DAN AÇIKLAMA

Değerli Hemşehrilerim,

06.02.2023 Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık ve Kahramanmaraş Elbistan merkezli depremler sonucunda ilçemizdeki bazı evlerde hafif çaplı maddi hasarlar oluşmuştur. Bununla birlikte Ağılbaşı mahallesinden bir vatandaşımız yaşanılan deprem sonucunda hayatını kaybetmiştir. Afetin ilk anından bu yana tüm mahallelerimizde kontrol sağlanmış olup; belediye ekiplerimiz yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır. Depremin etkisinin en hafif şekilde hissedildiği ilçelerden birisi olan Darendemizde hayat normale dönmektedir.

Yaşanılan afet sonucunda hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen çalışmalara, ilçemiz dışında ikamet eden birçok hayırsever hemşehrimiz hem ilçemizdeki afetzedelere hem de diğer deprem bölgelerine ciddi destekler vermişlerdir.

Bu zor günlerde telefonla arayan, mesaj atan, maddi manevi desteklerini esirgemeyen, depremzedeler için büyük bir duyarlılık gösteren tüm hemşehrilerimize ve aziz milletimize şehrim ve şahsım adına teşekkür ediyor, kendileriyle gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bundan sonraki süreçte ilçemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekiplerince zarar tespit çalışmaları yapılacaktır.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.

İsa ÖZKAN Darende Belediye Başkanı

Önceki TÜM PERSONELİMİZLE HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Bizi Takip Edin

Heyiketeği Mah. Somuncubaba Bul. No:10 Darende/Malatya

Çalışma Saatleri:

Pzts – Cuma: 8:00  – 17:00 

© T.C. Darende Belediyesi Kurumsal Web Sitesi