BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSA ÖZKAN’DAN BASIN AÇIKLAMASI:

BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSA ÖZKAN’DAN BASIN AÇIKLAMASI:

20.09.2023 tarihinde şahsımın belediyede olmadığı bilinmesine rağmen yaklaşık elli kişilik bir gurup maalesef Başkanlık makamını basarak Belediye Başkan Vekilimiz Cuma Bayram ve Özel Kalem Müdürümüz Nami Kalkan’ı tehdit edip hakaret ve fiziki müdahalelerle Başkanlık Makamından çıkarmışlardır.
Kamu personeline yakışmayan, Darende Halkının makamına saygısızca girip fütursuzca davranışlarda bulunan halkı galeyana getiren başta mahalle muhtarı ile birkaç kişinin başı çektiği bu kabul edilemez olaya karışanlar hakkında yargı süreci başlatılmıştır.
Ayrıca halkı galeyana getirerek bu kabul edilemez vahim olayı gerçekleştiren muhtar hakkında idari soruşturma başlatılması için gerekli başvurular yapılmıştır.
Ben ve Belediye Meclisimiz her zaman olduğu gibi bundan sonrada eşit ve hakkaniyetli yönetimi görevimiz süresince devam ettireceğiz.
Nezih ve güzide ilçemize yakışmayan bu vahim olayı Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Meclis Üyesi Cemal Başpınar, Meclis Üyesi Muharrem Apan, Meclis Üyesi Osman Yücel, Meclis Üyesi Mehmet Büyüktepe, Esnaf Kefalet Koop. Başkanı Seydi Güşen, Esnaf Odası Başkanı Salih Soylu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şemsettin Gümüşay, Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karaman, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mehmet Altun, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ruhi Karaman, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Adem Çiçek olarak kınıyor; bundan sonraki süreçte bu şahısların tüm Darende halkından özür dilemesini bekliyoruz.

Önceki ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞ VE KÜLTÜR FESTİVALİ’NE İLGİ OLDUKÇA YÜKSEKTİ

Bizi Takip Edin

Heyiketeği Mah. Somuncubaba Bul. No:10 Darende/Malatya

Çalışma Saatleri:

Pzts – Cuma: 8:00  – 17:00 

© T.C. Darende Belediyesi Kurumsal Web Sitesi